Turism  


Turism

Pea kõik Saaremaad külastavad inimesed leiavad tee ka Mustjalga. Mustjala on kaunis ja turistisõbralik koht. Kõik soovivad külastada Panga panka - Saaremaa kõrgeimat pankrannikut. Populaarsed on ka Ninase külas asuvad pukktuulikutest ümber ehitatud rahvariides "nukud" - Piret ja Tõll. Pireti seeliku alla asetavad neiud enne meheleminemist kivi oma neiupõlvenimega. See toob hiljem abielus õnne.

Peatuspaiku leidub Mustjalas mitmeid - kas romantilistes puhkekülades mere ääres ja kadakate vahel või mõnusas talumajas õunapuuaia keskel. Eriliselt loodushuvilistele inimestele pakuvad kindlasti huvi Looduse Õppemaja korraldatavad ekskursioonid ja tähistatud õpperajad.

Peale ringivaatamist saab siin ka mõnusalt kohvi juua või keha kinnitada.

Mustjalas on ka kunstigalerii - vanas tuletõrjegaraažis asuvas galeriis saab vaadata ja osta maale, keraamikat, klaasi, tekstiili. Samas korraldatakse ka kontserte.

Kindlasti tasub tulla iga-aastasele Mustjala Muusikafestivalile, mille kontserdid toimuvad kõige ebaharilikemates kohtades - näiteks Nõukogude armee poolt rajatud suurtüki laskepesas. Vaatamist väärib ka jaanipäeval korraldatav folkloorne vabaõhuetendus Mustjala Pulm.

Tere tulemast!

Mustjala küla, Alevi 13, Mustjala vald 93601 Saare maakond. Tel: 457 9722, faks: 457 9630, e-post: vald@mustjala.ee